Információk a szülők számára

• Az óvodába 3-6 éves korú gyermekek kerülnek felvételre. Törvényből kifolyólag az 5-6 évesek részesülnek előnyben, illetve a halasztott iskola-látogatást igénylő gyermekek.
  • Beíratás május 2-10-ig tart a szülő, illetve gyermek törvényes gyám által beterjesztett kérvény alapján. Szabad hely esetén év közben is lehetőség van a beiratkozásra. Általában a felvételről szóló Határozat az 596/2003 törvény-határozattal összhangban adaptációs időre szól, mely nem lehet 3 hónapnál hosszabb. Három hónap elteltével a szülőnek kézbesítve van az egész óvodai időszakra szóló Határozat
  • Az óvoda nyitvatartása 6:30-tól 16:15-ig van.  A gyermek törvényes képviselői, illetve az általuk megbízott személyek a gyermekeket 12:00 – 12:30-ig vagy 15:00-tól 16:15 – ig vehetik át. A megbízott személyeknek az óvoda igazgatónőjétől igényelt nyomtatványon lévő írásos meghatalmazással kell rendelkezniük. A meghatalmazott személy nem lehet 10 évnél fiatalabb.
  • Az óvoda nyitvatartását az óvoda vezetője a fenntartó hozzájárulásával és a szülőkkel történő egyeztetés után az iskolaszünet idején felfüggesztheti, vagy korlátozhatja.
  • A nyári szünet alatti összüzemi szabadság időpontját a fenntartó határozza meg, legkésőbb két hónappal annak kezdete előtt.
  • Minden hónap 9-ik napjáig a gyermek törvényes képviselője pénzbeli támogatással járul hozzá az óvoda fenntartási költségeihez Komárno Város számlájára.
  • A szülő köteles időben téríteni a gyermek étkeztetésének költségeit.
  • Az óvodavezető  fogadóórái naponta 11:30 – 12:30-ig vannak, illetve más előre megbeszélt időpontban, amely nem befolyásolhatja a gyermekek biztonságos felügyeletét.
  • A gyermek törvényes képviselője köteles a gyermeket személyesen az óvónőnek átadni és felelős azért, hogy a gyermek egészséges.
  • A szülő pénzben hozzájárul azon rendezvények költségeihez, amelyeken a gyermeke részt vesz. A részvétel ezen rendezvényeken önkéntes.
  • A gyermeket az étkeztetésből egy nappal előre, legkésőbb 13:00-ig kell lejelenteni az Eötvös  Utcai Alapiskola konyhavezetőjénél, Bc. Forró Ildikónál, 035/730 583  telefonszámon.