Rólunk

A SZÁZSZORSZÉP óvoda a Komáromi Kacza Endre u. 33 szám alatt 1978.5.15-én nyitotta meg kapuit Komáromban. Ez egy kétosztályos óvoda számára tipizált egyemeletes épület. A Méhecskék osztálya szlovák tannyelvű, a Katicabogarak osztálya magyar tannyelvű. Mindkét osztály összetételük szerint heterogén (vegyes) korcsoport.

Az óvoda épülete Komárom város területén belül, nagyon kellemes, csendes és pormentes környezetben található. A 9000 m2 területű udvar tele van tűlevelű és lomblevelű fával. A gyerekek rendelkezésére 4 csúszda, mászókomplexum, három homokozó, hinták, házikók, kerékpár, roller és labdázásra alkalmas terület áll. Az óvoda rendelkezik közlekedési térrel, közlekedési jelzőtáblákkal és közlekedési eszközökkel. A téli időszakban szánkózhatnak az udvaron lévő dombocskáról.

Az óvoda osztályai tágasak, világos, színben harmonizáló gyermekbútorokkal vannak berendezve. A gyermekek szociális helyiségei az utóbbi négy évben lettek felújítva. Az „Egészséges iskola“ projekt keretein belül, amelynek tanúsítványával az óvoda 1999 óta rendelkezik, a gyermekek naponta látogathatják a só-szobát, amelyet Szlovákiában elsőként rendeztünk be. Az étkezés az Eötvös Utcai Alapiskola által biztosított.

Az oktatási folyamat az optimális kognitív, szenzomotorikus és szocio-emocionális szint elérésére törekszik, amely alapja mind az alapiskolai képzésnek, mind a társadalmi életnek.